Eşya Depolama Tavsiyeleri
Pozitif Depo

Günümüzde eşya depolama hizmetleri birçok durumda karşımıza bir zorunlu ihtiyaç olarak çıkabilmektedir. Bu durumda ise depolamaya karar verecek kadar değerli eşyalarımız için ise en iyi depolama faaliyetini seçmeliyiz. Elbette her eşyamızın hayatımızda belli başlı bir yeri vardır fakat bazı durumlarda bu eşyaları depolara kaldırmak hem kendimiz hem de eşyalarımızın akıbeti açısından en faydalı karar olmaktadır. Depolama işlemleri bireysel olarak altından kalkılabilecek faaliyetler değildir. Bu durumda ise mutlaka ama mutlaka alanında uzman, deneyimli ve kaliteli depolama hizmeti sunan bir firma ile çalışmalısınız. Bu yazımızda ise bu süreçte dikkat edilmesi gerekilen maddeleri bir araya getiriyoruz.

Depolama Firması Deneyimli mi?

Eşya depolamak birçok yönden titizlik gösterilmesi gerekilen bir faaliyettir. Eşya depolama hizmeti yalnızca eşyaları teslim alıp kilitli kapılar ardında muhafaza etmek değildir. Şayet depolanan eşyaların başına herhangi bir aksilik veya kaza geldikten sonra geri kalan hiçbir şeyin bir önemi yoktur. Depolama firması sel, yangın, deprem gibi durumlar için sigorta yapıyor mu? Nem, rutubet ve haşerelere karşı bir önlem alıyor mu? Bu gibi durumlar depolama hizmetlerinde en can sıkıcı durumlardır. Bizler Pozitif Depo olarak İstanbul merkezli olarak tüm depolama alanlarımızı yüksek katlarda konumlandırarak ve günlük olarak havalandırarak tüm bu problemleri ortadan kaldırıyoruz. Aynı zamanda 7 gün 24 saat güvenlik kamerası kayıtları ve alarm sistemleri ile depolarımızda tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Depolama Alanlarında İklim Kontrolü Yapılıyor mu?

Özellikle uzun süreli eşya depolama faaliyetlerinde iklim kontrolü oldukça önemlidir. Depoların doğrudan güneş ışığı alıp almaması, nem veya rutubet gibi faktörlerin kontrol altında olması eşyalarınızın hasar almaması veya deforme olmaması için dikkat edilmesi gereken faktörlerdir. Uzun süre güneş ışığı, nem ve rutubete maruz kalan özellikle ahşap eşyalar kullanılamaz hale bile gelebilir. Buna bağlı olarak da depolama alanları düzenli olarak havalandırılmalı ve rutubetten arındırılmalıdır. Bizler Pozitif Depo olarak tüm depolama alanlarımızı havalandırarak eşyalarınızın deforme olmasını engellemekteyiz. Buna ek olarak ise tüm depolarımız parke döşeli ve yüksek katlarda konumlanmıştır.

Depolama Alanları Doğru Şekilde Tasarlanmış mı?

Eşya depolanırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli konulardan birisi de güvenlik, eşyaların muhafazası gibi birçok konu için depolama alanlarının sistematik olup olmamasıdır. Depoların tasarımı eşya yükleme - çıkarma, asansörlü taşıma, nakliyeye uygunluk, eşyaların deforme olmasını engelleyici tasarımlar, güvenlik faktörleri gibi birçok konu için uygun tasarlanıp tasarlanamaması kaliteli bir depolama hizmeti almanız için oldukça önem taşır. Bizler Pozitif Depo olarak her tür eşya depolamasını sağlamak amacı ile depolarımızı tasarlayarak en kaliteli hizmet düzeyine çıkmayı hedeflemekteyiz.

Pozitif Depo 1994 yılından bu yana binlerce mutlu müşteri ile sonuçlanana depolama hizmetleri sunmuştur. Yılların tecrübesine dayanarak müşteri talep ve ihtiyaçlarını analiz etme kabiliyetimiz ile hizmet sunmaktayız. İstanbul merkezli 2500 metrekarelik toplam depolama alanımızda birçok farklı ürün tipine ve sürece göre sizlere çözüm sağlamaktayız. Sizler de Pozitif Depo güvencesi ile hizmet almak için veya hizmet detaylarımızı öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ev Depolama Şirketi © 2021. Pozitif Depo Şirketin Tüm Hakları Saklıdır.
Desing By Before Plus Coding By Hasan Kaya