Antika Eşya Depolama
Pozitif Depo

Antika eşyalarımız her birimiz için maddiyatın yanı sıra oldukça manevi değerlere sahip eşyalardır. Şüphesiz ki hiçbirimiz antika eşyalarımızın başına bir şey gelmesini istemeyiz. Buna bağlı olarak ise antika eşya depolama konusunda da oldukça dikkatli davranmalıyız. Birçok farklı sebepten dolayı antika eşyalarımızı güvenli bir ortamda saklama ihtiyacı duyarız. Bunlar başlıca evinizde yeterli alan olmaması, şehir dışı seyahatler ile birlikte güvenlik açıkları veya herhangi bir sebep ile antika eşyalarınızın yıpranmaması gibi sebepler antika eşya depolama hizmeti almanız için ortaya çıkabilecek en doğal sebeplerdir. Bizler de Pozitif Depo olarak antika eşya depolama hizmeti sunmakta, maddi değerin yanı sıra manevi değeri yüksek olan eşyalarınızı da benimseyerek güvenli ortamlarda saklanmasını hedeflemekteyiz. Unutulmamalıdır ki maddi değere sahip eşyalar herhangi bir şekilde yerine geri koyulabilir fakat hayatta hiçbir şey kaybolan manevi değerleri geri yerine getiremeyecektir.

Antika veya tarihi eser depolama hizmeti günümüzde oldukça sık ihtiyaç duyulan bir hizmet türüdür. Depolama hizmeti veren firmalar alternatif olarak görülse de antika veya tarihi eser niteliği taşıyan eşyaların depolanması sürecinde çok çok özel bilgi birikim ve deneyim gerekmektedir. Antika eşya depolanması baştan sona bilgili ve deneyimli bir firma tarafından yapılmalıdır. Normal eşya depolanmasından farklı olarak daha farklı çözümler ortaya konmakta ambalajlamadan paketlemeye kadar her faktör normalden daha çok dikkat gerektirir.

Antika Eşyalar Nasıl Depolanır?

Antika eşya depoları kullanılırken oldukça titiz bir hizmet sunulmalıdır. Depolama alanları eşyaların dokusunu ve özelliklerini bozmayacak veya değiştirmeyecek, etkilemeyecek nitelikte olmalıdır. Buna bağlı olarak antika eşya depoları doğrudan güneş almayan, içerisinde nem bulundurmayan ortamlar olmalıdır. Eğer uzun süre nemli veya doğrudan güneş ışığına maruz kalan antika eşyalar var ise özellikle ahşap eşyalarda rutubet veya şişme, kabarma gibi durumlar görülmesi kaçınılmazdır. Aynı zamanda uzun süre rutubetli kalan eşyalarda da böceklenmeler gibi birçok farklı tatsız durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman antika eşya depolama firmaları seçimi yapılırken oldukça dikkatli davranılmalı ve güvenilir bir firma ile çalışılmalıdır. Bizler Pozitif Depo olarak maneviyat konusunda oldukça dikkatli davranıp müşteri ihtiyaç ve taleplerini kaliteli ve başarılı bir şekilde yerine getirmeyi hedeflemekteyiz. 27 yıllık tecrübemiz ve profesyonel altyapımız ile binleri aşan mutlu müşteri ile gurur duyuyoruz. Binlerce mutlu müşteri yanı sıra teknik olarak da İstanbul’un merkezinde, yüksek katlarda günlük olarak havalandırılan yaklaşık 2500 metrekare depolama alanımız ile hizmet vermekteyiz.

Sizler de Pozitif Depo ayrıcalığı ile İstanbul’ antika eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız veya hizmet detayları hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ev Depolama Şirketi © 2021. Pozitif Depo Şirketin Tüm Hakları Saklıdır.
Desing By Before Plus Coding By Hasan Kaya